PŘEDNÁŠKA V MATEŘSKÉM CENTRU BUBLINKA

V rámci projektu Společnou cestou naproti rodině a dětem podporovaného Evropskou unií proběhla v pondělí 27. 5. 2013 v Mateřském centru Bublinka ve Velké Bystřici přednáška s názvem Výživa od A až po Z.

Přednáška byla zaměřena především na výživu kojenců a batolat a na správné stravování jejich maminek. Návštěvnice mateřského centra si odnášely rady, jak přirozeným způsobem přejít z plného kojení na částečné. Dozvěděly se, kdy a které potraviny je vhodné zařazovat do jídelníčku dětí. Dále se maminky dozvěděly, jak se adekvátně stravovat, aby si udržely plné kojení a přitom se postupně vracely na svou hmotnost před těhotenstvím.

Ve druhé části přednášky měla každá z maminek možnost si nechat změřit na přístroji Tanita svou hmotnost, procento tělesného tuku, množství svalové hmoty, bazální metabolismus, procento vody v těle a viscereální tuk. Maminkám byly vysvětleny jednotlivé změřené ukazatele, jaký mají význam pro život a zdraví člověka, jaké jsou jejich doporučené hodnoty a také jaká rizika přináší jejich překročení.

Poslední část byla určena pro dotazy maminek, kterým se dostalo mnoho odpovědí na otázky, které je samotné zajímaly. Příjemně strávené odpoledne